muggli Creative Commons License 2005.08.12 0 0 2663

Hát, nem szó szerint, de verbálisan eléggé intenzíven. Kissé visszás volt, mert tavalyelőtt azért nem volt ez ennyire durva. Egyébként nem 18.30-kor kezdték, hanem már 18.00-kor. Mindenki ész nélkül csomagolni kezdett, a gépek leponyvázva, valahogy az volt az érzésem, hogy az a...ba kíván a rendezőség. Vasárnap este nem volt ilyen katasztrofális, akkor viszont már fél ötkor összepakolt több kiállító is. Ami nem tetszett, az az volt, hogy az ingyenes parkolót kivágták a reptér nyugati végétől kb 1 km-re lévő búzamezőre, ahonnan majd két km volt az első "Beléptető pont". A reptér keleti végénél, a főbejárat felőli parkoló fizetős lett, de ez csak a legutolsó táblán volt feltüntetve. Innen könnyedén megközelíthető volt a statikus sor és a középső rész, de a LI-2-est pl meg sem lehetett közelíteni. A kiállítók (a külföldiek) nagyon készségesek voltak, a 29-esben készült fénykép (saját géppel) a szlovákoknál ingyen volt, a hazai fotó (szutyok polaroid) 800Ft. A lengyelek megengedték, hogy a fiamnak megmutogassam a SZU 22-t, a hazaiak kizavartak a kordon mögé, mikor mondtam, hogy a személyzet engedélyével jöttem be, közölték, hogy azok nem engedhetnek be. Szóltam az egyik lengyelnek, amire ő odajött és rögtön nem volt baj az ottlétünk (hallván a lengyel beszélgetést), a hazai őrhölgy otthagyott minket. Az sem hatotta meg, hogy van kiképzésem a gépek körüli mozgásra, mivel ezt csináltam két évig, meg egy jónéhány tartalékos hónapon át. Hozzá nem nyúltam semmihez, csak mutogattam és végig fogtam a gyerek kezét, nehogy rossz helyre menjen. Szóval ettől eltekintve, élveztem a lehetőséget, hogy ismét gépközelbe kerülhettem és a fiam is láthatta, hogy "mitől repül a repülő". Egyébként a bejárattól fogva érződött a szervező cégről, hogy nekik a pénzről szól az egész (3 éves korig nem kellett jegy, afölött 2000Ft-ért adták a belépőt a gyereknek, máshol, még Vietnamban is ilyen helyeken a gyerekeket nem is számolják, ők jöhetnek ingyen). Az, hogy egy darab sült kolbász és egy marék sült krumpli kevés uborkával 1600Ft legyen, kissé lehangoló volt. (Ha nem a fiammal vagyok, akkor inkább kibekkeltem volna a hazamenetelig kaja nélkül. Egyébként az 5 és fél éves fiam nem sokat hagyott az 1600 Ft-ból, pedig a képeken látszik, hogy nem egy dagadt, nagyevő fajta.)

Összegezve a dolgokat, a külfödi kiállítók nagyon kedvesek voltak (mindenhol jelvényeket, matricákat kaptak a gyerekek, minden megközelíthető gépbe bemászhattak, még a német F4-esbe is megpróbálta a szerelő felvinni, gurulós létra nélkül nem ment sajnos, de megpróbálta legalább), ahol volt közös nyelv, rögtön mesélni kezdték a gépek tulajdonságait, műszereit (sok helyen volt, mert két szláv és két egyéb nyelvet beszélek). A "Rendező" kitűzős emberkék informáltsága alulmúlta a várakozást, az őrszemélyzet amolyan "katonás" volt, a rendező cégen pedig a pénz szaga érződött. Még a török F5-öshöz is odavitt az egyik pilóta, csak sajnos addigra kimerült a fényképezőgépem akksija.

Azért a következőre is elmegyek és viszem a gyerekeimet is.

Üdv: muggli©

Előzmény: Leadfoot (2661)