H. Balázs Creative Commons License 2005.08.08 0 0 2528

Szervusztok!

 

Szombaton volt szerencsém ott lenni Kecsón, és -bár a program tényleg kicsit szűkebb volt a 2003-asnál- nagyon tetszett a rendezvény! A magyar blokkban minden szerepelt, ami az ún. Légierőnktől kitelik, külön gratula az Alba-kötelék fiatal pilótáinak! A külföldiek közül külön örültem a Jak-11-esnek és a DC-6-osnak, eddig nem hittem volna, hogy valaha is testközelből láthatok majd ilyen madarakat. A zene viszont zavaró volt, a motoros gépek hangját szinte teljesen elnyomta (ez a veszély egy 29-esnél már nyilván nem áll fenn, hehe:-)). Veres Zolit eddig még nem láttam az Extrával bemutatózni, ezért kicsit csalódás volt, mert a Szuhojhoz és az SP-91-hez képest érezhetően inkább lendületből kell repülnie. Amit még kiemelnék: a Sokol repülése alatt többször is pelenkát cseréltem magamon, szerintem elképesztően látványos volt a "kűr". A statikus kiállításon igazi kuriózum volt a CL-415-ös, de szintén örömmel fedeztem fel a szerb és román 21-est és a lengyel Szu-22-est (hát még ha bemutatójuk is lett volna...).

 

Köszönet a Szervezőknek!

 

Horváth Balázs

http://horac.fw.hu