imiTEN Creative Commons License 2005.08.08 0 0 90
Itt az állandó víz, pocsolya a Velencei-tó képében van jelen, ami egyrészt áldás, de próbáljon meg az ember a kertjében szöszmötölni késő délutántól. Pedig nyáron olyankor kezd elviselhető hőmérséklet lenni. Persze permeteznek, de a szúnyoghelyzet így is alig elviselhető. Nem tudom mi lenne ha egyáltalán nem védekeznének ellenük. A permetezés másik oldala meg az, hogy ki tudja mit szórnak a fejünkre. Lehet, hogy ránk veszélyesebb, mint a szúnyogokra, de majd csak 50 év múlva derül ki. Volt már így rovarirtó szerek esetében. Azért felválva bízunk és csapkodunk (a szúnyogokat).Mást nem tehetünk.

Amit nálunk büntetnek, az a szennyvíz kertbe történő szippantása. Pontosabban csak mondják, hogy most már aztán büntetni fogunk, de nagyon, mégsem történik semmi. Csatorna még nincs, a népek meg engedik a sz...t amerre csak tudják. A kedvencem amikor egyenesen a patakba lóg a cső. A gyerekeknek meg felváltva megy a hasuk vagy hánynak, mert a patak az ovi mellett megy el, és a fekália okozta rota vírus simán bejut a homokozóba is. Több gyerkőcöt infúzióra kellett kötni a miatta, de sebaj! "Majd megerősödik a szervezetük!" Talán ha elkészül a csatornahálózat jobb lesz a helyzet.
Mindenesetre én az ilyenekre "allergiásabb" vagyok mint a parlagfűre.
Előzmény: ZsuR (89)