-guess.who- Creative Commons License 2005.08.04 0 0 39

/OFF
Ne haragudj, nem fogom szétoffolni a topicot a beképzelt allergiád miatt. :) Csak egy kérdés: említettem a neved a hozzászólásban? Akinek nem inge, ugye...

A humoromat érintő megjegyzést köszönöm, majd igyekszem csiszolgatni rajta, hátha jobb lesz. :D

/ON

 

 

Évi5 #28

"Másik topikban volt róla szó, hogy védett növényt is írtanak így ki."

Azért ahol a parlagfű nagy tömegben előfordul, ott már nemigen maradt számottevő védett növény, mert az majdnem mindig bolygatott terület...

 

Thick #7

"Egyébként annak, hogy én valaha is bármire allergiás leszek, gyakorlatilag nulla az esélye."

Kopogd le, de nagyon gyorsan...

Nézd meg a rizikófaktoraidat is, ne csak a "lelki alkatodat" - aztán lehet, hogy nem leszel ilyen biztos benne. :)

 

Zöld küllő #3

"eddig egy növényre vagyok igazán allergiás, a Dyctamnus albusra. Ha hozzáér a bőröm"

Hát az igen magas illóolajtartalom miatt nem is csodálkozom... (Biztos ismered, hogy szélcsendes nyári napokon meg lehet gyújtani a levegőt a virág körül... :) )

 

"Könnyen lehet, hogy azoknak van igazuk, akik a ténylegesen légszennyező port, [...] teszik felelőssé a rátapadó pollenek allergiakiváltó szerepét illetően"

Szerintem amiket felsoroltál, azok mind elképzelhetőek külön-külön és együtt is. A trükk ott van, hogy nem szabad megragadni egyetlen kiváltó oknál, mert sok lehet és sok is van. Egyes embereknél egymás hatásait erősítik, másoknál gyengítik - ezért nem automatikusan allergiás minden városi, ezért nem lehet igazán megfogható csoportokat összerakni valamilyen monotipikus rendszer szerint.

És akkor még ott vannak az egyén hajlamosító tényezői is, amik szintén egyediek (családon belül is).

Amúgy én is olvastam egy cikket arról, hogy az immunrendszer több hiányossága valószínűleg éppen a túlzottan alkalmazott tisztítószereknek is köszönhető, hiszen amíg régebben a gyerek "a porban" játszott, addig sok betegség nem okozott számára gondot. Most már agyon van dezinficiálva mindenféle baktériumölő szupertrutymóval, és folyamatosan beteg. :-/ Jó kis öngerjesztő folyamat: összeszedi a fertőzést -> még tisztaságmániásabb lesz mindenki -> még védtelenebb, új fertőzés -> még hatásosabb trutyik kellenek... Hová vezet mindez? Harminc év múlva sósavval kell majd mosakodni? :D

Előzmény: iglice (37)