vfo Creative Commons License 2005.07.24 0 0 92

Úgy látom, hogy az idők végéről más szemlélettel rendelkezel, mint én. Meg az is valóban lehetséges, hogy a zsidók az idők végén nem az Egyház által fognak felingereltetni. Az viszont biztos, hogy a száraz csontok völgyének próféciája be fog teljesedni, ami a zsidókról (Izraelről) szól. De ha Pál ilyet ír, hogy "Ha ugyan felingerelhetném az én atyámfiait, és megtarthatnék közülök némelyeket ", akkor az a deduktív logika alapján való vitatkozás szerint valóban csak Pál véleménye. De ez - ha jobban megfigyeled - egy kívánság, melyet Pálon kívül azóta is nagyon sokan kívánhattak, és biztos vagyok abban, hogy kívántak is. Pl. valószínűleg Luther is, aki a végén azért gyűlölte meg a zsidókat, mert még neki sem engedtek. Emellett tény, hogy ahogy az Egyháznak, úgy Izraelnek is van történelmi küldetése, melyek végcélja azonos: a Messiás királysága a Földön, majd a végső egyesülés, amikor mindenben az Atya lesz, mert még a Fiú is visszaadja neki a hatalmát.

 

Az pedig, hogy vannak olyan csalók, akik Jézust jelentik ki, a követőiket mégsem Jézushoz vezetik, hanem legföljebb rajtuk keresztül lehet (szerintük) Jézushoz eljutni, teljesen nyilvánvaló. Tele van velük a világ, és a korai Egyház megerőtlenedése és a római felekezet felemelkedése óta a történelem is. De még a neoprotestánsok között is van rá bőven példa. Csak nézz körül és gondolkozz.

Előzmény: esefi (89)