pussycat3 Creative Commons License 2005.07.01 0 0 185

Sziasztok!

 

Hol is kezdjem?Elolvastam amiket írtatok és úgy gondolom mindenkinek kicsit igaza van.Előre bocsátanám nem vagyok fanatikus de nagyon szeretm D.A. könyveit.A Galaxis Utikalauzt többször is elovastam és sírtam a nevetéstől.Ezért már nagyon vártam a filmet és hatalmasat csalódtam!Jó-jó a film nem tudja visszaadni az ember fantáziáját.Na de ez?!Unalmas,poéntalan, közelébe nem ér a könyvnek.A kedvesem aki még sajnos nem olvata a könyvet, negyd óra elteltével segélykérően nézett rám.Meg is értem.Még sokszor én sem értettem,hogy akkor most hol is tartunk és egyáltalán hogy kerültek bele dolgok.A legjobb poénokat és a fontos dolgokat kihagyták.Arról már nem is beszélek,hogy a könyvben leírtakhoz csak nyomokban(vagy egyáltalán nem) hasonlító figurákat láttam.Na jó talán Arthurt eltalálták,de ő is inkább butyuta és unalmas mint kispolgári vicces és tudatlan volt.A legnagyobb csalódás Zaphod!Egy idióta bunkót csináltak belőle, akinek citrommal(?) indul be az agya vagy mi?!Rémes!Én bírom az elvont filmeket (lásd Tarantínó) de ez még nekem is sok volt.Vártam hogy a technika segítségével a valószínűtlenségi hajtóművet valami állatira jól bemutatják.Ehhez képest nulla.Végül még annyit,hogy ha nem gondolok a könyvre és csak mint sci-fit nézem...hát úgy még rosszabb.Sajna ez van.Pedig sok lehetőség volt a könyvben amit a mai technikával simán életre lehette volna kelteni. :-)