forro44 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 152

A Védegylet, sajnos, szintén átpolitizált ( bocs, hogy a sajtó közkeletű kifejezését használom, de pillanatnyilag nem jut eszembe jobb), csak másképpen, mint a többi közszereplői fedőszervezet... merthogy azzal is ez a legfőbb probléma: jobb híján jött létre, elfedendő a közvetlen politikai elkötelezettséget, a direkt politizálás buktatóit elkerülni próbálók megsegítésére. Ez hellyel-közzel sikerült is - van, aki azt hiszi a frissen megválasztott köztársasági elnökről, hogy a civil szféra jelöltje. Holott csak és kizárólag a rendkívül céltudatos politikai felső ezer legújabb kreatúrája, most már nyíltan az ultrakonzervatív elitizmus képviseletében - mert már ehhez is elég erősek. Egy olyan, a liberális Európába vágyó országban, amelynek az önrendelkezés, a lelkiismeret szabadsága, a gondolat szabadsága elvileg mindennél fontosabb - volt, egészen addig, míg ki nem derült, hogy a múlt század végén nem rendszerváltást éltünk meg, csupán az elit politikai-gazdasági szükségszerűségek által kikényszerített flikkflakkjait bámultuk.

Nem tudom, merre van a kiút. Hogy nem a Védegylet felé, azt biztosan tudom. Nem a zöld-mozgalmak felé, az is biztos. Nem az ultrabaloldal felé - dettó. Nem az ultrajobb felé - nem kétséges.

Hmm. Valaki? Ötlet? Elképzelés?

Vagy vissza a "te-jobbra-én-balra" egyértelműségéhez?

Előzmény: sziliria (150)