apple48 Creative Commons License 2005.06.26 0 0 69
Tisztelt Zorki! Nem gondolom, h a lényegről nem szóltam. Sőt, Te nem mondsz semmit csak szajkózod, h a lehetőségből /tanulásból/ ki vannak zárva. Te vagy roma vagy és elfogult, vagy azon szerencsétlenek közé tartozol, aki csak filmen látott cigány embert. Mondj példát!! Én mondok: az általad jóképességű gyerek vagy nem tanul otthon /nem engedi a család/ és így nyilván képességei alatt teljesít, vagy egyáltalán nem produkál, legfeljebb zavarja az órát. Nem egy tanítóval beszéltem, aki a lelkét kitette /családlátogatáson próbálkozott, majdnem elverték/ hogy valamilyen módszerrel rávegye a gyermeket a tanulásra. Nem sikerült. Lehet /sőt biztos/ hogy van közöttük jó képességű, de Te is tudod ez önmagában kevés, tanulni is kellene. Ma pedig ez duplán szükséges lenne, mert azért a sok munkanélküli roma, mert képzetlenek, iskolázatlanok. Hogy gondolnád a kitörést? Írd le, ne csak a lehetőség hiányáról papolj. Én már leírtam /és más is/ a problémát a cigányság akarata ellenére nem lehet megoldani. Persze az nem megoldás /legfeljebb a romáknak/, h minden képzetlenség, tanulatlanság ellenére munkát, pénz kapjanak, mert annak az lenne az eredménye, h kiröhögnék a "parasztokat".
Előzmény: zorki (67)