boattis Creative Commons License 2005.06.24 0 0 878

Norbi!

 

Csak nem a Ferro PK 3060 - 3080-at akarják eladni szolár festéknek, mert nekem is majdnem sikerült eladniuk.

Ha erről a festékről van szó, hát meg kell mondjam, semmi köze a szolár festékhez. Ez egy vas-mangán-réz összetevőkből álló porfesték. Az abszorpciós és az emissziós értéke ugyan az. Tehát ugyan annyi hőt sugároz vissza a környezetébe, mint amennyit elnyel. Én is tárgyaltam annak idején velük, még próba mennyiséget is kaptam a cégtől. Ezt a port egy felvivő anyaggal kell összekeverni és így lesz belőle festék. Egyetlen dolog miatt hívják "solar" festéknek, mert baromi magas hőfokot is kibír. Nincs előttem a prospektus, de ha jól emlékezem olyan 1000 C fok körül bírja. Kérjél minta mennyiséget, 0,25 Kg-ot postáznak ingyen és bérmentve. De kérd le a hivatalos A/E értéket a festékre, és meg fogod látni, hogy a hányados ~1. Nekem még valahol porosodik az a minta.

Egyébként a rendelhető legkisebb mennyiség 25 Kg, ha beszorzod az árral, elég tetemes összeg jön ki.

Ha érdekel, van még az amerikai szolár festékből. Ez már bizonyított itt a topikon, és nem kell belőle egyszerre 25 Kg-ot megvenni. Még egyszer a weblap, ha netán még valaki nem ismerné. 

http://www.solec.org/solkoteframe.htm

 

Üdv: boattis

Előzmény: Farkas Norbi (877)