Raptor99 Creative Commons License 2005.06.17 0 0 102

"

A tipikus szituáció: Lámpánál elől robogós, mögötte autó. Robogós pillanatok alatt gyorsul 50-60ra. Erre az autós megelőzömakisköcsögöt, 80-100zal előz, majd bevágja a féket, mert pirosra érkezik a következő lámpához. A robogós pont zöldre érkezne, de nem akar megállni, kikerüli újra, és kezdődik elölről. Az autóban ülő azt érzi, hogy minek előz meg amikor visszaelőzöm 10-edjére is?!? A robogós: Én egyenletesen haladok..."

 

Na épp ez az...a robogós dinamikus tempóban halad, erre városban (!) az autós mindek megy 100-al? amikor még neki 50-70 között van a megengedett? itt a bibi...

 

Azokat az autósokat, akik a sikerélményt a robogósok leszorításában találják meg, azokat csak sajnálni tudom...vagy röhögni rajtuk...

 

meghát a magyarországi közlekedési morál a béka segge alatt van...béna, bamba sofőrök, lassú reagálás (értem itt a zöldőn való áthaladó autók számát)...mire kapcsol, már rég zöld a lámpa, és a 5-10 kocsival arrébblévő autós meg anyázik, hogy az első pancser miatt kell most állnia a lámpánál...

 

 

amúgy meg abban van igazság, hogy 1 autós ha robogót is vezetne, akkor biztos belátóbb lenne...

 

most az autósokhoz 1 költői kérdés: ha ti robogóval mennétek, nem mennéltek előre 1 dugóban, h ne kelljen állni? csak néha el kéne gondolkodni, nemcsak 1ből ilyen topicokat nyitogatni hirtelen felindulásból...

Előzmény: C200UF (97)