freeland Creative Commons License 2005.06.08 0 0 296
Sziasztok! Én is a napszemüveggel kapcsolatban szeretnék kérdezni, ami pedig a Ray Ban tipusú napszemüvegekre vonatkozna. Éppen venni akarok egy Aviator tipisú napszemüveget, de nem tudom milyet vegyek. A "simák" 20e ft körül vannak, amelyek már nagyon jók, viszont a polarizált már 40e. Kérdésem lenne, mivel jobb a polarizált a simánál? Már olvastam, hogy ilyen tört, meg olyan tört fényt szűr, de ez mit is jelent valójában?! Másrészről fateromnak 3136-os modellje van, ami teljesen kíválóan működik már több mint 20(!!!) éve! És kíváló! Márpedig úgy tudom az nem polarizált. Sőt amit én néztem ki (3025-26-29) hasonló lencsével vannak, de egyikben sem találtam polarizált lencsét. Miért??! Márpedig ez a szemüveg megszűri a víz felől jövő sugarakat, stb... nem vakít, nagyon jó. Vagyis akkor mivel jobb a polarizált, és miért nincs ebben a modellben?! Megjegyzés: Nem szeretnék ilyen "divatos" szemüveget, amely kis felületet fed le, "téglalap" alakú szemüveget... Szóval előre is kösz a segítségeteket! Üdvözlettel: freeland