Törölt nick Creative Commons License 2005.06.03 0 0 47

Szia gvass!

 

Tudom, hogy a Kaliber magazinnál és a Gun Box-nál is "otthon" vagy.

 

Van egy érdekes történetem: Évek óta előfizetője vagyok a Kaliber Magazinnak. Az előfizetői akción nyertem egy többfunkciós zsebkést. Mivel souvenir nyihaha nyekukucs protkó, így nem kritizálom. Az értéke úgy kb. 100 Ft./kg lehet. Ami felbosszantott az a levélke volt, hogy a nyereményemet a fent említett boltban vehetem át. Egyértelmű volt, hogy a nyeremény értéke töredéke lehet az utiköltségemnek, ha át akarom venni személyesen. (200 km-re lakok Bp.től.) Semmi baj, gondoltam megkeresem az üzletet és megkérem őket, hogy utánvéttel küldjék el a "nyereményt". Fel is hívtam őket. Az egyik emberke aki a boltban a telefont felvette (Nem mutatkozott be, miért is tette volna.) közölte, hogy nem postázzák ki mert jogszabályba ütközik. Nem szeretnék, ha az üzletet emiatt bezárnák. Nem tudom milyen jogszabályba ütközik egy 70mm pengehosszú zsebkés postai továbbítása? Az a dühítő, hogy a szerkesztőséggel és a fegyverbolttal folytatott telefonbeszélgetések alatt kiderült számomra, hogy ez a nyereményakció mekkora nyűg mindkettőjüknek. A rettenetes eszközt, ami miatt egy ismert fegyverbolt léte is veszélybe kerülhetett volna végül egy kollégám aki Bp.-en járt elhozta. Azóta is hét lakat alatt őrzöm, nehogy galibát okozzon valakinek. Mindenesetre a "reklámértéke" nagy volt. Az ismerőseim azóta is jót röhögnek, a nyerő előfizető és a törvénytisztelő fegyverboltos történetén.

 

Tanulság: Ha ilyen óriási problémát okoz a szerkesztőségnek és a boltnak a nyereményakció inkább, hagyják az egészet.

 

Természetesen a magazin megjelenését a postaládámban azóta is türelmetlenül várom, és közben azért drukkolok, hogy nehogy negint nyerjek valamit. :(

 

Frank

Előzmény: gvass1 (37)