arnyekxxx Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14
Nem tesztek alapján nyilvánitok véleményt, hanem az alapján, hogy van egy FZ10-em és egy A1-em is. FZ10 FZ20 között minimális a különbség, föleg azokban a dolgokban amik az A1-hez képest negativumok számomra. Van olyan amiben jobb az FZ de összességében mint Fényképezögép Nekem jobban bejön a minolta. Sokkal kevesebbszer bosszankodok amiatt, amiben a minolta gyengébb, mint ahányszor ki tudom használni az A1 okosságait és ami miatt az FZvel nem is tudnék képet késziteni. Szeretem álltani a gépet, és mindig bosszant a panán, hogy mindenhez gombokat kell nyomogatni, egy nyamvadt záridö/blende állitás is gombnyomogatos, kurzorgombos matatást igényel, mig az A1-en a 2 dedikált tárcsával kvázi 0 idö az állitása, és ez változo fényviszonyok között igencsak komoly elöny. Statikus téma esetén persze nem negativum, de nem mindig tájképet fotozok. Az egy gombos manuális fehéregyensuly állitás /amiböl 3-at tud tárolni az A1/ a manuális zoomkezelés, a kihajthato LCD az automatikusan átkapcsolodo LCD/EVF, az egy gombbal be/kikapcsolhato stabilizátor, a PC-röl vezérelhetés, a vaku szinkronkábel csatlakozo mind olyan "apro" feature amik hiánya miat olyan érzés megfogni a panát mint beülni egy trabantba egy vectra után. Akkor is ha a trabi tud 200al menni és 6mp alat 100on van. Egyszerüen kényelmetlen használni. Amig a minolta nem volt meg addig nem hiányoztak ezek a dolgok, de nagyonnagyonnagyon könnyü megszokni a jot, és az a minimális elöny ami egykét dologban a pana mellett szol nem tudja ezeket kompenzálni. Persze mindez az én személyes véleményem, de nem tesztek, hanem használat alapján. Mind2 gépcsalád a kategoria élbolyában van, mind2 gépcsalád böven megéri az árát, a minoltával fényképezösebb érzés fotozni, az FZ-vel meg messzebbröl le lehet kapni a szomszéd csaj kilogo cicijét a szembelevö erkélyen. Viszont egy kis szobában a ,minolta 28-as nagylátoszöge miatt több csaj belefér ha orgiát fotoz az ember:)... kinek mi a fontos:)
Előzmény: VicKing1 (13)