Freiburg Creative Commons License 2005.05.18 0 0 478
Sziasztok!

 

A következő kérdéseim volnának a szakértőkhöz – gondolom sokmindenki számára hasznos lehet a válasz :

1. Kétütemű gépeknél különböző ajánlott keverési arányokkal találkoztam. A legtöbb esetben 1:25-ös arányt ajánlják általános olajnál, 1:50-est a saját gyártmányú speciális olajjal, de láttam már 1:100-ast, illetve 1:33-ast is. Általában 1:50 arányban kevert Stihl/Husqvarna/Oregon adalékkal kevert üzemanyagom van. Lehet-e ezt mindenhez használni, vagy ha csak az 1:20-as arányt ajánlják, akkor külön keverjek be üzemanyagot? (Ez lehet-e oka a garancia elvesztésének, esetleg okozhat-e hibát, gyorsabb kopást?)

2. Mennyire strapabíróak a háton hordható motoros kaszák hajlékony tegelyei? Mennyire alkalmasak ezek rendszeres használatra?

3. A multifunkcionális (szétszedhető tengelyű) eszközök, és a magassági gallyazók meghajtásával, meghajtószárcsatlakozójával kapcsolatban ugyanaz érdekelne, mint az előző esetben.

Milyen módon van megoldva a teleszkópos magassági gallyazókban az erőátvitel (egyszer talán ?hidraulikus? meghajtásról hallottam)?

4. Mi az oka annak, hogy a Briggs motorok használata csak 10%-os dőlésszögig ajánlott?

5. Stihl és Husqvarna motoros kaszák vágószerszámainak felfogatása kompatibilis-e egymással?

 

Köszi a válaszokat!

Üdv.: Fr.