joc_ Creative Commons License 2005.05.11 0 0 324

Szia Cimboka!

A mondanivalod elso resze igaz, de azt azert hozzatennem, hogy ha be leszunk is keritve, valoszinuleg nem magas keritesre kapuval kell gondolni hanem valami jelzeserteku, kb. terdmagassagura.

Maganvelemenyem szerint a nem kutyas kornyekbeliek pedig mindig is szivesen lesznek latva, amig rendeletetsszeruen hasznaljak a parkot, nem szemetelnek, es nem mondjuk kifejezetten dohanyozni jonnek a homokozoba. (En is II. utemes vagyok, tehat ezt a magam reszaranya szerint igy is gondolom.)

Az utolso mondatod (megintcsak maganvelemenyem szerint) kicsit durvanak hangzik az en "fulem" szamara, en valahogy ugy fogalmaztam volna, hogy a lakokozosseg maga is tehetne tobbet azert, hogy a sajat kertje rendben legyen.

Mondom ezt annak ellenere, hogy a kozos kepviselojukkel (aki osszel ugye a mi ugyeinket is vitte) volt mar vitam, hogy mi kerul havi felmillioba(!) "kertgondozas" cimen, es kioktatott, hogy nem szeretne ugy jarni mint az elso utemnel, hogy egy ev alatt a gondozas elmaradasa miatt (egesz evben lathatoan nem latott funyirot a fu) tonkrement a fu, nalunk hozzaertot bizott meg.

Akkor ugyanezt vajon miert nem tudja megtenni a sajat hazanal? Az mar masik kerdes, hogy havi 2 funyiras miert kerulne felmillioba. Ha mas nem, akkor egy "lelkes" lako felvallalja havi 50ezerert, az elso havi osszegbol vasarol egy funyirot, es a harmadik honaptol kezdve nyereseges a "vallalkozas". Ha felvallalja hogy osszel kicsit tobbet is gondoz a fuvon (tapanyag, tonkrement felulet ujra beszorasa, stb) akkor sem kerul havi 70-nel tobbe, a "vallalkozonak" pedig biztos megeri. (Ezek csak hasbol mondott osszegek, de mivel nekem mashol kertem is van, azert nagyjabol tudom mirol beszelek.) Abban igazad van hogy nem karba tett kezzel kell varni hogy majd a kozos kepviselo megoldja.

Előzmény: cimbóka (323)