igito Creative Commons License 2005.05.09 0 0 855

Sziasztok!

Hú, napokig semmi aztán most meg mennyi hozzászólás, vélemény! :)

Érdekes, hogy ahányan vagyunk annyiféleképpen gondolkodunk a zenekarról, különböző felállásairól, albumaikról.Nyilván aki valamivel később kapcsolódott be a történetbe, annak az éppen aktuális, általa éppenhogy megismert felállású zenekar az alap, a legkedvesebb emlék, rá emlékszik vissza a legszivesebben.Ezért jogosan mondhatja azt valaki, aki a Ficzkóval ismerte meg a bandát, hogy ő tetszik neki jobban, főleg ha a Pelét nem is látta akkoriban amikor indultak és csak az a bizonyos Wigwamos koncert az egyetlen emlék vele kapcsolatban.No, az tényleg elég érdekes volt, magam is jelen voltam, és nemigen tudtam hova tenni a dolgot.Nagyon megörültem amikor hirét vettem, hogy újra együtt az igazi négyes, kiváncsian vártam mi lesz az egészből.Mindegy mi miatt, a buli lett amilyen lett, csalódás volt, főleg az , hogy ezután nem láttam jövőképet a folytatással kapcsolatban.Nem is lett semmi.

Bennem viszont azokat a dolgokat nem tudta elhalványitani amik régen történtek.Én például a Deep Press albumot be sem szereztem, a mai napig nincs meg, egyszerűen nem érdekel ahogy nem a Pele énekli azokat a számokat!Már elnézést, de ezek a Ficzkó András szájából nekem nem tüntek hitelesnek, hogyan is tűnhettek volna mikor azon kivül, hogy ő énekelte, semmi köze nem volt hozzájuk.Ezek a témák a Pele fejéből pattantak ki és csak tőle, az ő előadásában ért valamit számomra az egész (elnézést azért, ha valakinek másnak a zenekarból is volt köze a szövegekhez, erről nem tudok).Tényleg, Bence hogy is volt ez?Irtatok Ti is szöveget, ha igen melyiket ki?

Számomra az etalon a Contrasts cimű, később meg nem jelent felvétel, amit szerencsére sikerült akkoriban megszerezni.Mégha nem is szól jól annyira.Nem tehetek róla, az akkori élményeim, benyomásaim alapján (nemrég elég terjedelmesen próbáltam kifejtegetni) én igy gondolom és érzem.

Csakúgy mint a Bence gitártémái, a Pocky bőgőjátéka, Raga dobolása.Ez állt össze egy olyanná ami nekem nagyon bejött és semmi más felállás nem tudta megközeliteni az én szememben!Úgyhogy én ilyen szemellenzős, régivonalas MICKEY MOUSE kedvelő vagyok és kész!

Ez persze nem jelenti azt, hogy nem járkáltam volna a későbbi bulikra, és tetszett  maga módján az is.És az Andrást is jó frontembernek tartom, szinpadképes előadó.

Nade a Pelével összehasonlitani, már elnézést ismét, egyszerűen nem is lehet.Mondjuk tényleg nehéz ezt megmagyarázni valakinek, akinek meg semmi emléke nincs arról, hogy milyen is volt vele a történet.Úgyhogy ez csak egy személyes vélemény, ilyennek nyilván mindenki rendelkezik, és nyilván ezért jött létre ez a fórum, hogy ezeket megosszuk egymással.Meghát én most az érzéseimről irok és sokszor nehéz ezt megmagyarázni, szavakba önteni.

Érdekel az új album is, de ilyen cd árak mellett NEM vagyok hajlandó cd-t vásárolni.

Ami érdekel azt úgyis beszerzem innen-onnan és vannak ilyen irányú terveim az új Machine Mouse albummal kapcsolatosan is.Szerintem, egyáltalán nem gáz, hogy ezzel a névvel, de más tagsággal viszik tovább a dolgot, belefér.Nem férne bele ha ezt Mickey Mouse néven tennék.