easa Creative Commons License 2005.05.08 0 0 285

Hali!

 

A múzeum mögötti területet  Lipcsey kertnek hívtuk, gyerekkoromban sok kis kárászt fogtunk abban a tóban. A fürdőböl oda engedték a vizet, ez és a talajvíz volt a vízutánpótlása. Már akkoriban is ráfért volna egy kotrás, mert igen büdös volt az iszap. Gondolom, hogy a kemping vendégeinek a tó megfelelő szúnyogutánpótlást biztosít..:)

A szabadstrandnál az a rengeteg büfé, étterem meg nem is tudom, micsoda, szóval azok hogy és miből élnek meg??? Annyi pénz beleölni ilyenekbe, ahol max.  2-3 hónap a szezon /inkább 2!/, ráadásul nem is az igazán pénzköltő vendégkör látogatja. Füred a strandjával nem igazán versenyezhet pl. Abádszalókkal a térségben, ott lényegesen kedvezőbb az adottság vízisportra és fürdőzésre.

 

A napokban hallottam, hogy épül egy új áruház, talán Spar a benzinkút melletti területen.

A lépcsőházban a kábeltv-s hírdetményt is néztem, kb 15 csatorna, szóval nem igazán eröltették meg magukat. :( /igazán megjelenhetne az a gaz kapitalista upc vagy matáv kábeltv is, legalább lenne rendes tv Füreden is. :) /

 

Azt hiszem, a Tiszán jelenleg minden adott a jó halszaporulathoz, csak így tovább, 2-3 év múlva elvileg jól lehetne horgászni, bár sejtésem szerint ennek mások lesznek a haszonélvezői :(