gaiala Creative Commons License 2005.04.26 0 0 3722

Kedves Pucros!

 

Én nem tartom rossz hasonlatnak, párhuzamnak. Az egyik testi, materiális terheltség, a másik pedig lelki, érzelmi terheltség. Egyik sem hagyható figyelmen kívül.

 

Itt ismétlem magam: van másság, ami előre visz, s van olyan ami nem. Vam olyan ami erény lehet, valami pedig sorscsapás. El kell fogadni a homoszexuális mutációvqal született embereket is, de a családalapításukat meg kell akadályozni.

 

Nem a szürke egybeolvadás híve vagyok. Erényekkel, pozitív tettekkel, gondolatokkal kell kitűnni, amik példaértékűek, követendőek lehetnek bárki számára. Egy mutáció, ami ráadásul káros, mert pont az utódnemzéstől foszt meg, nem hiszem, hogy kitűnni érdemes tulajdonság lenne, vagy követendő példa. Sajnálom azt az embert, aki csak a homoszexualitásával tud kitűnni a szürke tömegből. Mellesleg talán nem is olyan szürke a tömeg...nézz körbe, mennyi ember, mennyi pozitív tudás, képesség, tulajdonság, lehetőség...

 

Természetesen lehet normális szexuális érdeklődésű szülőknél is sérült gyereket nevelnui. Pontosan azért kell küzdeni, hogy az emberek átérezzék a családalapítás felelősségét, a rájuk bízott gyermek lelki és anyagi fejlődését...de akinek nincs lába, az hiába edzene, nem menne neki a magasugrás...de ez nem jelenti azt, hogy nekem, ekinek két lába van, túl jól megy...:-) Szerintem érted, hogy itt mire gondolok...

 

Manapság szerintem a gyermekek jelentős része nem megszentelt házastársi kapcsolatokba születik...sajnos...Szerintem ma már a "minek összeházasodni, nem a papír számít" vélemény az általános. Régebben biztos nem volt túl hízelgő a "vadházasság" és a leányanya, ma már általános dolog, sőt sokan büszkék is rá...

 

Az utolsó mondatoddal szó szerint egyetértek: a szeretet a legfontosabb dolog. De nem az öncélú. Ha két azonos nemű szeretne egy gyermeket, az őket boldoggá teszi talán...és a gyermeket? AZ ő jogaival, lelki fejlődésével, esetleg kis szívének és fejecskéjének az érzéseivel, gondolataival ki próbál azonosulni? Ahol meg lehet akadályozni a rossz döntéseket, a nem megfelelő mentális körülményeket a gyermek fejlődésénél, ott meg kell akadályozni. Sajnos sok helyen nincs lehetőség erre... 

 

 

Előzmény: pucros (3711)