e_dora Creative Commons License 2005.04.23 0 0 706

-nézd, az, hogy te kiskorodban kevesek által szeretett zenét hallgattál, aztán "érettebb" lettél, az nem jelenti, hogy a sokak által hallgatott zene jobb

-az, hogy ha azt hiszed, hogy mások sznobságból fújolnak arra, ami nem tetszik nekik, az nem csak téves de még rosszhiszemű is

egész biztos vagyok benne, hogy rosszul értelmezted, hogy as_roma azért nem hallgat hulit, mert már sokan szeretik. nekem eszembe sem jutna ezt feltételezni. ettől függetlenül a két dolog közt nyilván van összefüggés...

Ha körülnézel a világban, akkor sajnos a népszerű zenekarok túlnyomó többsége nem a tehetsége vagy a tudása, értéke miatt van ott, ahol. De ez nem azt jelenti, hogy nem szabad népszerűnek lenni, mert az rossz, hanem, hogy nem mindegy, hogy hogyan. Nem hiszem, hogy le kéne sznobozni valakit, aki egy zene egyediségét, mondanivalóját, minőségét, profiságát, hangzását fontosabbnak tartja, mint a zenész kinézetét, az énekesnő melleit, köldökét, pináját, a primitívséget, a PR-t, a szórólapokat meg cikkeket a Blikkben. Vannak olyanok, akik így születnek, mondjuk szőkén, kis seggel és mégkisebb aggyal - ilyenkor minden rendben. De amikor az ember szeme előtt játszódik le az a folyamat, ahogy egy zenész prostituálja magát a sikerért, akkor a finnyásabbak joggal fintorognak. Ez persze lehet, hogy még így is hiteles, lehet, hogy nem ámítás, hisz a legtöbb embernél a "felnőtté válás" és "érettség" fogalma egyenlő az önbecsülés elvesztésével és a halálig tartó kimagyarázkodással kisért meghasonlással. Ez tény. Csak rossz látni.

Ezt most úgy általában írtam, nehogy konkrét bandára értse vki!

Előzmény: Soffi (698)