Beginner Creative Commons License 2005.04.21 0 0 460
"Steven Seagal profi harcművész, kora és hája ellenére szerintem kevés ember állna meg vele szemben _pusztakezes_ küzdelemben" Az aikidoban több fegyver, köztük a kés elleni technikák is alkalmazásra kerülnek. Sőt, az összes pusztakezes technika kardos, vagy késes technikából ered. Tudom, hogy veszélyes egy kés, de átlag 1-2 dannal már meg tudod magad védeni. Egyébként a (késes-)profikat sokszor könnyebb leteríteni, mint egy amatőrt, mert egy profi nem tököl, rögtön kritikus pontra támad, és nem vagdalja véletlenszerűen a levegőt; persze van, aki ezt beleszámolja, és amíg nem kerül jó helyzetbe, addig adja az amatőrt. Visszatérve a sprayre: Utánagondoltam, és rájöttem, hogy a sprayt atemiként lehet alkalmazni. Ha a spray hatása a várakozáson alul teljesít(Tudom, hogy 100%, meg nincs rezisztencia, stb, de mi van, ha mégis?), akkor is megtorpan az ellen; így talán a "profik" is tudják használni. "Az aikido pedig ugyan "puha" harcművészet, de aikidós ismerősöm mutatta már meg nekem, hogy tudná különösebb erőlködés nélkül kitörni a kezemet, vagy szétverni a fejemet...." Ilyet csak akkor használnak, ha muszáj.
Előzmény: Konnektororrú (458)