Beginner Creative Commons License 2005.04.20 0 0 456
Tudom - Pontosan ilyen szituációk vannak a filmjeiben is. Mellére fogják, villognak a stukkerrel, stb... Egyébként Ueshiba mester történetek szerint képes volt úgy mozogni a kereszttűzben, hogy nem találták el. Lehet, hogy tényleg volt valamilyen különleges képessége, vagy lehet a történet kicsit elferdített, de a magam részéről a szerencsét tartom a legvalószínűbbnek. Mindazonáltal 20 méterről minimálisak egy harcművész esélyei - futni nem érdemes, hátat fordítani sem, a legjobb, amit tehet, a lassú hátrálás, vagy esetleg valamilyen tradícionális távfegyver használata - de általában a golyó a gyorsabb. Ilyenkor jön képbe a pszichikai hadviselés. Aki még életében nem lőtt emberre, az ilyenkor hajlamos leblokkolni, és azt ki lehet használni. De aki nem közelről hadonászik, az valszeg valamennyire felkészült. Nem karate, aikido! Ha sikerül visszafordítanod a fegyvert, akkor már megnyerted - nem érdemes ok nélkül ölni. (Tudom, én is írtam brutális atemit, de azmás helyzet). Könnyen kerülhetsz a rács szűkebbik oldalára, mert megvédted magad.
Előzmény: hunserv (452)