Erdekelne komolyabban a modern geometria, univ. algebra es kapcsolata a fizikaval.Ez onmagaban egy iszonyat nagy temakor, sajnos valamennyire mar az elejen el kell donteni mit akarsz belole megerteni. Pl. hasznalnak modern geometriai modszereket a kozmologiaban, a topik cimeben szereplo hurelmeletben, de ugyanugy a klasszikus mechanika-statisztika targyalasaban is. Ha utobbi erdekel (es BME-s vagy), akkor Szasz Domat erdemes megkeresni, o az egyik nagy es aktiv tudora a geometriai mechanikanak, es -tudtommal - most a Muegyetemen van. De ha a reszecskefizika geometriai, csoportelmeleti vonatkozasai erdekelnek, akkor irany a lagymanyosi fizikaepulet, es ott erdemes megkeresni a megfelelo embert (pl. Horvath Zalan, Palla Laszlo), ok szivesen segitenek, es eligazitjak a fejedet, hogy mit erdemes olvasgatni, vagy milyen specire erdemes beulni.
Azert nehany offline olvasnivalot en is tudok mondani:
Harom csaj (most nem jut eszembe a nevuk, de ha igy hivatkozol ra, jobb helyen tudni fogjak): Analysis, Manifolds and Physics. Ez a konyv nem sok bizonyitast tartalmaz, inkabb leirja nagy vonalakban a fizikusok altal hasznalt geometriai eszkoztarat (foleg reszecskefizika ill. relativitaselmelet vonatkozasaban).
Robert Wald: General Relativity. Ez egy eleg jo bevezeto olvasnivalo az alt.relhez, es persze ezen belul a (pszeudo)Riemann geometriahoz.
S.W.Hawking - G.Ellis: The Large Scale Structure of Spacetime - Ez is alt. rel. tankonyv, bar kisse nehezebben emesztheto, de alaposabb, mint a Wald konyv.
Fulton: Representation Theory - A fizikaban hasznalatos csoportelmelet jo resze megtalalhato benne, jo vaskos konyv, de ez is alapos.
Egyebkent meg: google, arxiv.org :)
Ja, es nem vagyok doktor, remelem azert nem baj ;o)