heliosis Creative Commons License 2005.04.11 0 0 136
Hétvégén kipróbáltuk a Vital Centert. Néhány már kicsit fonnyadt, de zamatos alma volt otthon, végülis szép eredménnyel lement. 6-7 db közepes méretű almát hámoztam, és magoztam, aztán 1-es fokozaton lenyomtam. Lett 400ml félig rostos hab, félig tiszta lé. Nagyon finom volt. Igaz a másodtermék nem volt csont száraz, de kiskanállal az is finom volt. --- A másik gépet (mert ugye egyiket vettem a másikat ajándékba adják) megvették apósomék, mert ők is kinézték már ezt a készüléket. Amikor az övékét beüzemeltem, meglepve tapasztaltam, hogy símábban jár, mint a mienk. Nézegettem, és valószínűleg a mi gépünkön a mikroszűrős forgó tányér kóvályog egy kicsit a helyén, ami nagy fordulatnál jelentősen rezgeti a gépet. Megpróbálom kicseréltetni a boltban (erről holnapután írok) --- Felraktuk az aprítós részt is és "ledaráltunk" vele valamivel több mint 1 kg pulykahúst. 10 dkg-ként adagoltam, gyorsan dolgoztak a kések, és látszatra jó minőségű lett a végtermék is, pontos véleményt majd az elfogyasztás után. A munka végeztére a gép felmelegedett, és kicsit égett szaga is volt, mondjuk e felől nem aggódtam aztán, mert az egyébként nem csavarbehajtásra való fúrógépem csavarozás után ugyanilyen szagú, és azt már szétszedtem, de semmi baját nem találtam.(de erről egy villanyszerelőt kéne megkérdezni) --- Ár-érték arányban megfelelőnek találom egyelőre. Ha még lesz tapasztalat, ill. kíváncsiak vagytok valamire megírom. Telefonnal készült ksi képet is küldhetek róla, ha érdekel valakit. Heliosis
Előzmény: _tyúkanyó (132)