peregryn Creative Commons License 2005.04.09 0 0 90
1% ESÉLYT sem KAPOTT

 

 

Szombat este, eső esik, IV. kerület, futó barát, kutya, alapítványi telephely – idáig, ahogy mondják, lehetne… király!

 

Más olvasatban:

 

Szombat este 10 óra előtt felhív egy barátom, ’ugyan segítsek már neki. Történt, hogy a rendes esti futásdózisát letudva a IV. kerületi Rex Alapítvány Állatszigete előtt talált egy, fekete kutyust. Fajtájára tekintve nagy hasonlósággal bírt Selmeczi Gabriella kutyafóbiáját képző fajtára. Mivel a kutya többször az Alapítvány kapujához futott, barátom tudatni szerette volna a telephelyen lévőkkel, hogy itt van egy „szökevényük”. Mivel senki nem jött ki jelzésére, megkért, hogy hívjam fel a Telephelyet, jelezzem, hogy ő kint a kapu előtt LEGALÁBB 1% ESÉLYT SZERETNE KÉRNI ennek a kis kóbornak.

 

www.rex.hu webhelyen, láttam sok kecsegtető mindent. Van ott utópia, sorok közt olvasható dissáfária, megjelenül a tevékeny semmittevés is. Egy tégla eleme a falszöveg…..JA és jut eszembe: „Milyen jó lenne, ha a kedves olvasó azonnal tudná, mire gondolunk, ha ezt a szót hallja: állatsziget. „ – ezt  a www.rex.hu oldalról plagizáltam…..

 

Már-már majd’ megindított, ha nem élne bennem egy szívszaggató fájdalom. Tavaly magam is erről a helyről hoztam el az első kutyám, akit ugyan mindenféle oltás nélkül kiadtak, másnap reggelre sokszervi elégtelenségben meghalt ( állatorvosi vélemény alapján ). Az Alapítvány persze az állította, hogy a kutya egészséges volt, olyannyira, hogy nem érzik / érezték szükségesnek még a törvényben előírt kötelező oltás beadását sem…..

Na a www.rex.hu oldalon található telefonszámokon senki nem volt elérhető….

 

És csörgött a telefon….

Barátom hívott magából kikelve!

Egy járókelővel addig jeleztek a nagykapun, míg kijöttek a telephely éber őrei. Rövid témafelvetés után, közölték, hogy ők semmi dögöt be nem vesznek az állatbarát adófizetők pénzéből hosszas évek alatt megépített, EU. komfort munkahelyükre. Rettenetes goromba leteremtés, imígyen: - nem éjszaka kell idehozni a megunt állatot. És ami belefér….

 

A téma főhőse elszaladt….. és tán most is fut

 

Tudom:

-         minimum mennyit pénzt kapott a Rex Alapítvány az adók 1%-ból (www.apeh.hu, + nyilvános adat)

-         sok baj volt ezzel az Alapítvánnyal

-         most is tarhálják az 1%-t

-         javulás nem prognosztizálható

-         valakinek nagyon érdeke a tudatlanság

-         az alávalóság nem mélyrealizmus

-         etc….

 

Vélelmezem:

-         a telepőrök nem ingyen vannak ott

-         a passzív magatartásukkal veszélyeztetik a történetben szereplő kutya életét

-         ha egy „idegen” kutyával így bánnak, akkor mi van a bentiekkel

-         a harácsolás magángyűjtemény – mások elöl

-         tessék utána gondolni még……

 

Nem tudom:

-         mi lett a kutyával

      MIÉRT NEM KAPOTT Ő IS 1% ESÉLYT?