ggocsei Creative Commons License 2005.04.05 0 0 13752

>Igazából nem is az 1,6 teljesítményével van baj, más 1,6-os is kb ennyi tud, hanem >azzal, hogy ehhez mennyit fogyaszt hozzá. 130-nál autópályán 9,5-et nyel.

>Ennyit a dízelem 180-nál sem eszik, az 1,6-os meg soha nem is fog 180-nal menni.

 

 Eleg surun autopalyazok. Utoljara most hetvegen. Negyen ultunk az 1.6os benyos macskamban. Osszsulyunk 400kg felett. 185nel nem akartam tovabb nyomni, pedig meg ment volna, es nem lejton, hanem egyenes szakaszon. A fordulatszam kozel sem volt a piroshoz, es az auto szetesni sem akart. Kicsit hangosabban kellett beszelni, de nem ordibalas volt. (Illetve volt, de az az egyik utas alkoholos behatásának volt koszonheto :) )

 Ket emberrel (160 kg) masik autopalyan masik alkalommal 190nel leszaltam a pedalrol, mert nem mertem tovabb nyomni, pedig akkor is ment volna meg.

 

 Mindket alkalommal az utazo sebesseg 170 volt, a vegsebesseget csak probalgattam.

 

 Es hogy mennyit fogyasztott? 8,7-8,9 litert atlagban mindket alkalommal, a megtett ut ugy 180 km, amibol egy szazas autopalya, a tobbit pedig "sima" ut, amin 100-130 volt az utazo.

 

 Ezt eleg jonak mondanam.