sydbaj Creative Commons License 2005.04.01 0 0 105

    Amikor valakit szándékossan  provokálnak, akkor nehéz virágnyelven is türtöztetni magaát a provokátrók siserahada ellen....  Véletlenül találtam erre a forumra,gondolván mint régi Bajai elbeszélgetek a világpolitikai, társadalmi, és mindennapi problémákról szeretett városom polgáraival. TÉVEDTEM....Már az első alkalommal ellenszenvel találtam magamat szembe, egy bizonyos Úr tudtomra adata hogy itt beszokás mutatkozni, holott nem titkos néven jelentkeztem be,az E-mail cimem is nyitott a mai-napig. Teljesitettem az Úr (eftárs)kérelmét...KÉSÖBB MEGTUDTAM HOGY EZ AZ úR  (MSZ(M)P fömufti a városban, vagy a megyében már nem emlékszem pontossan...(Akkor mondom magamnak, Lajoskám te othontaláltad magad rendessen).....Talán a nick-nevem okozhatott ellenszenvet,mert a világ másikoldaláról mondtam el véleményemet majd 3-évi othonlétem tapasztalataimról a redszerváltás utáni fejleményekröl....Lényegében semmi nem változott, csupán a paklit keverték össze,és ezt kimertem mondani.....ez okozhatott  kelemetlenséget a hirtelen demokratizálódott-liberizálodott egykori párthűeknek.....Sajnos a játékosok maradtak,maradtak a kulcspoziciókba, a napjainkig,eppen ugy megy a játék mint valamikor,csupán azzal a külömbséggel, hogy ma már nem akasztják azokat akiknek esetleg más az, elképzelése MO jövöjéről. 

Akadt egy úriember aki felmerte venni a küzdelmet szellemileg a multból megmaradt kifakult vörös-kékekkel,ezért ez a felvilágosúl klientúra mindent elkövettek, hogy elnémitassák......Sikerült !!!!Az hogy Ő most nem kérdez és nem kritizál,nem azt jelenti hogy a némitoknak sikerrel járt a mesterkedése.....Az idő megoldja a problémákat.... AMIT TAPASZTALTAM::::nem tolakodnak az értelmes  Bajai polgárok vitábakeveredni a Bajai forumot kisajátító politikailag felvilágosult új-régikkel vagy régi-újakkal.  A város lett a vesztes.....HOGY MIÉRT???? AZ EGY KÜLÖN KÉRDÁS.....