SanBenedetto Creative Commons License 2005.03.31 0 0 71
Leginkabb a taviranyito latja karat a dolognak...
Altalaban siman elkapcsolok (barhova, zenei csatorna, sport, barmi johet) ha tv kozelben vagyok, de ha a konyhaban teszek-veszek, es kicsit hangosabban szol a tv, halljam, mi is tortenik, vagy ha a kadban ulve kezd orditani a rengeteg beszedhibas, kepernyore nemvalo antitalentum a reklamokban, igencsak recseg-ropog a tavkapcsolo, mire elso mergemben megtalalom a kikapcsolo-atkapcsolo gombokat...
Az a gyanum, a szomszedaim nagyon jol tajekozottak, mit NEM fogok sosem vasarolni, melyik uzletbe nem teszem majd be sosem a labamat, mert neha igencsak hangosan nyilvanitok velemenyt a reklamozo draga jo edesanyukajarol es a termekeirol.
Valoszinuleg a reklamstudiokban mindenfele csokosok ulnek, eletukben nem olvastak el semmit a tema szakirodalmabol, csak annyit tudnak, minel olcsobban kell kihozni a dolgot, igy tudnak nagyot kaszalni. Nem kell szinkronszineszt megfizetni (hallgassatok bele barmelyik ado barmelyik reggeli reklamblokkjaba, kesz fogyokura, elmegy a kedvetek a reggelitol), nem kell forgatokonyvvel, szereplovalogatassal bibelodni, eleg megnyomni a hangerot, a megrendelo elegedett, a paraszt nezo meg kit erdekel?
(Kivancsi lennek, a hirdeto cegek vegeznek a vizsgalatokat a reklamok hatekonysagarol. Es itt nem az alsorocsogepusztai libahizlalo bt.-re gondolok, hanem a komolyabb nemzetkozi cegek kozpontjaira. Tudjak-e egyaltalan, mi folyik kis hazankban reklam cimen, tudjak-e, milyen modon rongaljak a hirnevuket errefele? Persze gondolom a helyi vezetok megmagyarazzak, mifelenk ez a modi jarja, igy kell csinalni...)
Nekem nem igazan szamit, hogy a dinamikat kompresszaljak, vagy a decibelhatarokat feszegetik.
Ez, ahogy csinaljak, gusztustalan es elriaszto. Szerintem atlagember vagyok, atlagos a kornyezetem is, elvileg nekem, nekunk szolnanak a reklamok, de nekem es korulottem mindenkinek hanyingere van toluk.