Rózsaszín Creative Commons License 2005.03.31 0 0 92
Sziasztok nyuszisok! Azoknak szeretnék segíteni, akik nyuszit tartanak, de még keveset tudnak a nyuszijukról. Nekem három napja van csak nyuszim, de tényleg nehezen lehet információkhoz hozzájutni. Etetés: A nyusziknak alaptápláléka a széna. Ezzel biztosítjuk számukra a rostok megfelelő mennyiségét, ezt minden nap adjuk kedvencünknek. A tápokat is részesítsük előnyben, mert ezeknek az összetétele megfelel egy nyúl igényeinek. Emelett természetesen kiegészíthetjük táplálékukat egyéb zöldségekkel, gyümölcsökkel, magvakkal stb. A nyuszik nem tudnak hányni, ezért a mérgező táplálékok végighaladnak a nyulak bélrendszerén és ezért nagyon veszélyesek! A lakásban tegyük biztonságos helyre ezért a mérgező növényeket. A nyulaknak például burgonyát főzve adjunk (ebbe magvakat is belegyúrhatunk), mert a krumpli héjában és csíráiban toxikus anyagok vannak. A nyuszinak is szüksége van vízre, a tévhitekkel ellentétben. A vízet egy rágcsálók számára árusított itatóban a legcélszerűbb tartani, abból iszik a legszívesebben. A három napja érkezett egyetlen nyuszim nálam szabadon járkál a lakásban, de csak azokat a részeket használhatja, ahol ki van kövezve és semmilyen elektromos vezeték vagy mérgező dolog nem veszélyezteti egészségét. A nyuszi az első nap mindenhova bogyózott, de a második nap a legnagyobb megdöbbenésemre a macskaalomba végezte a dolgát. Egy nyuszibogyó sem volt máshol. A répát ki nem állhatja:) Az oltásokat adassuk be kedvencünknek! A nyuszi nemének megállapítása nem annyira egyszerű, mert be tudja húzni a heréit. Érdemes állatkereskedések helyett tenyésztőktől vásárolni, így juthatunk egészséges, jólfejlett egyedekhez. (Az én nyuszim piacról való és még inni sem kapott ezelőtt soha, azt sem tudom mekkorára fog nőni.) Úgyhogy nyuszitartás előtt járjunk utána, hogy egyáltalán hogyan kell kezdeni...:)