pulp Creative Commons License 2005.03.29 0 0 3308
Eddig nem kívántam belefolyni a vitába, mivel egyik versenyen sem voltam jelen, látatlanban pedig nem szerencsés. Viszont van néhány dolog, ami konkrétumok nélkül is szót érdemel. 1. A sokan fogták a tévesztőt=hülye a rendező=ki kell venni elvet remélem senki sem gondolja komolyan, aki igen, ajánlom az Áll az alku c. szenzációs tv-produkciót. Ott is akkor nyersz nagyot, ha egyedül vagy okos. :) 2. Bak-ancsot a legkorrektebb és eredményei alapján a legjobb versenyzők között említeném, aki durván nekimegy, jobb, ha előbb vesz egy mély levegőt, mert különben magát minősíti. 3. Ismét felvetődött egy nagyon fontos probléma. Elég sokan küzdünk azon, hogy a versenyek a sok jó csapat között ne egy egy fésűn, vagy mérésen dőljön el. Két egymás melleti gödörbe bóját tenni ma már gagyi, nagyon fontosak a trükkös, de korrekt feladatok. Bak-ancs dilemmáját én maximálisan értem, hasonló volt a tavalyi Tavaszi Tájoló vitatott pontja annyi különbséggel, hogy ott kétharmad jól fogta, de a maradék hangereje elsöprő volt. Csak remélni tudom, hogy a továbbiakban is lesz annyi gógyi a rendezőkben, hogy kellően trükkös, de korrekt pontelhelyezésekkel szórakoztassák a versenyzőket, a versenyzők pedig eljutnak oda, hogy az őrült fikázás előtt néha önvizsgálatot tartanak. (Abban egyetértek a reklamálókkal, hogy kinek a pap, kinek a papné, akinek nem tetszett a BAK, ne menjen rá. Mint erról némi indulatok között jó régen beszámoltam, a fele versenyre mi sem járunk, mert lutri az egész. Azt viszont nem tudom, hogy ha a BAK fekelistázódik, hova kerülhetnek az általam klasszisokkal gyengébbnek tartott versenyek.)