BUDAPEST 2004 Creative Commons License 2005.03.13 0 0 469

Sziasztok!

 

Nagyon nem tartom jó megoldásnak - de már jó pár éve így van! -, hogy a 106-os autóbusz (a 26-ossal együtt) a Teve utcánál tengelyben fordul vissza! Olyan hosszú így a menetideje, mert a Váci úthoz érve még be kell sorolni a "visszakanyarodó" sávba, de a rövid lámpafázis miatt ki kell várni vagy 2-3 fázist!

Amikor a Váci úton volt a megállója, sokkal hamarabb le lehetett szállni a buszról, mint most! Igaz, hogy mindössze 2-3 percről van szó, de ez a kevés idő is sokat számit! A metróra való átszállás miatt is.

Szerintem visszatehetik a Váci útra a megállóját, vagy a végállomását.

Szerintem a végállomási sorrend a Teve utcától kiindulva így lenne jó (ahogy régen volt):

Tároló 132gy 32 120 106 26

Tudom, hogy régen, még a 84-es busz idején is valahogy így volt. Azt is tudom, hogy a 26/106 járatnak nem célja a Gyöntyúk utcai (ma már új lakópark) megközelítése, mert arra jár a 120-as is, de a Teve utcánál visszafordulhatna és ezzel kikerülhetővé válik a 32/120/132gy közös szakaszon lévő araszolgató útvonal is!

A 26/106 járatra viszont továbbra is fel lehet szállni a Váci út túloldalán lévő megállóhelyen is.

 

Én véleményem szerint még mindig jobb ez, mert látva, hogy elment a busz a végállomásról, még mindig elérhető és 2 helyen lehet felszállni a buszra, mint amikor megérkezik és "várni kell" a leszállásra...