ferembá Creative Commons License 2005.03.11 0 0 318
Wolf mérnök riportWolf grafikus riportteljes hődiagram WolfTeljes hődiagram AP20AP20 mérnök riportAP20 grafikus riport

A korábban ígért 5200liter/ nap HMV-re méretezett napenergia hasznosító rendszer
számítógépes méretezése a fenti linkeken található. Minden rendszerparaméter egyezik a két modellen, az egyik 39 db Wolf F3 síkkollektorral, a másik 39 db Apricus
AP 20 vákuumcsöves napkollektorral üzemel.
A táblázatokból egyebek mellett jól látható, hogy a vákuumcsöves technológia, ha minimálisan is ( évi 2186 kWh ) több energiát termel, azzal együtt, hogy az abszorberfelület jóval kisebb.
Nagyobb a különbség a fogyasztói árban, a Wolf 19 250 Ft-al többe kerül( +ÁFA!), ha valós a forgalmazó által közzétett ár ( itt olvastam a topikon ).
Nem az én tisztem eldönteni, hogy a pillanatnyilag legolcsóbb vákuumcsöves napkollektort kell-e összehasonlítani egy felső középkategóriás síkkollektorral, de az előző hetek minden egzakt tudást nélkülöző ( pl. a vákuumcsövesek medence fűtésre
valók :-)))))))))) ) felesleges szócséplésénél ezek az adatsorok talán csak többet
érnek.
Különös tekintettel arra, hogy egy autó kiválasztásánál ma már nem a MERKUR-nál
lévő választék alapján kell döntenünk, hanem tesztek tömege alapján választhatunk,
valamint, hogy a napkollektorok várható élettartama reményeim szerint jóval meghaladja egy személygépkocsiét, azt gondolom, hogy a független minősítő intézetek által mért paraméterek alapján könnyebb eldönteni, mi mennyit ér.