kozak26 Creative Commons License 2005.03.10 0 0 31
Koszonom szepen a kielegito valaszokat!

Sajnos, en is tisztaban vagyok azzal, hogy nagymerteku atalakitast kell eszkozolnom, ha valami eredmenyt akarok elerni.
Tegnap kinnt voltam a kertben, es ujra attekinthettem a lehetosegeimet.
Celom egy ketszintes Thomery-lugas kialakitasa lenne. (tobbe-kevesbe)
Mint esztetikailag, mint termeshozamban szerintem ez lenne kielegito a lugasmuvelesek kozul. (A kialalkitasa viszont nem a legegyszerubb)
Kicsit megijedtem, amikor alaposan szemugyre vettem a szolot.
Olyan volt az egesz (egy-ket tovet megfigyelve), mintha elszaradt volna, vagy valami betegseg aldozata lenne (vagy eppen elfagyott). A szolo szára vilagos-szurkes barna volt, apro fekete pottyokkel rajta. Remelem nem nagy a gond, es meg hoz beloluk hajtasokat.
A ket tovet probaltam lugas formara kialakitani, es hagytam a tovon biztosito csapokat is. Visszametszeni teljesen nem akartam, mindenkeppen szeretnem, ha iden hozna termest. A mennyiseg nem szamit, csak hozzon par furtot minden to azonositas vegett.
A kert regi karbantartoja azt mondta, hogy a szolok eresi sorrendben vannak elultetve.
Ez segitseg lenne a fajtak beazonositasaban, de sajnos nem elegendo.
Honnan lehet felismerni az egyes fajtakat? (a piros es feher szolo felismereseig sikeresen magam is eljutok :) ). De hogyan tovabb? Letezik valami konyv kepekkel es a fajtak leirasaval?

Utoslo sorban alljon itt egy link, ha esetleg valaki nem ismerne, szerintem eleg hasznos, kepes illusztracioval:

http://www.netcall36.hu/kerteszet/kerteszet/szolo/index.htm