Jamie25 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 309

Én sem tudom hogyna lehet ennyiből kihozni,az említett cég oroszhonból hozza a házat készen,gyakorlatilag csak forgalmaz és építést szervez..én ezektől félek a legjobban,mert itt a gyártó a frogalmazó és az építő brigád is hasznot húz az építtetőből!Jobban tetszik az a megoldás ha vagy magunk intézünk mindent és felépítjük a házat,vagy pedig közvetlenül a gyártótól veszem meg a házat és ők is építik fel...

 

Az ehhez kapcsolódó marketing dumáról meg hanyatt feküdtem,szintén tegnapi telefonos téma: a 20 cm-es fa 64 cm téglafalnak felel meg...igen,mondtam a hölgynek ,de az nem modern hőszigetelt falazóanyag,hanem kisméretű tömör tégla,amiből 20 évvel ezelőtt építettek...erre nem tudott mit mondani...ebbe ugranak bele sokan,aztán fizetnek horrorisztikus összegeket a házakért...majd terjed a rossz híre a technológiának,hogy drága is meg sz.r is...

 

A faanyagról csak annyit,hogy nemrég megint jártam fatelepen ,ahol árulnak finn műszárított fenyőt.Ára:125.000Ft/m3 ,ez padlóra értendő,kb.4 méteres hosszúságú és 6,5 cm vastag ,20 cm széles gyalulatlan...a különbség ez és az orosz borovi között szemmel látható volt.A finn anyag teljesen csomómentes volt!!!Ilyet ritkán láttam eddig rövidke életem alatt...ebből lehetne szép házat építeni,csak éppen meg kell venni és az ára majdnem a duplája a luc- és borovi áraknak...

 

Előzmény: fakeco (307)