molnartiby Creative Commons License 2005.03.07 0 0 260

Sziasztok!

 

 

Gondoltam, kicsit "leporolom" a topicot. :-)

 

Helyi politikai kérdés(mindannyiunkra tartozik):

Hozzátok is bedobálják a Jobbítani című újságot?

 

Ez főleg tárnoki vonzásban vetíti elénk a problémásnak látott eseteket.

Az előző szám cikkeire a polgármesterünk reagált, most ebben a számban az itteniek válaszolnak neki.

 

Komolyan érdekelne:

-Ti hogyan látjátok az óvodai játszótér ügyét? Van olyan közületek, akit érintett(szülő)?

-Tényleg el akarták herdálni egy lovarda részére, 25évre a sportpálya környékét?

-A tűzoltó szertárba hová tűnt az a 1,5millió felújításra szánt pénz?(látta valaki, mi történt ott?)

-Hallottatok a vadászatról Tárnok belterületén? Van erről valakinek hiteles információja?

 

És végül a legfontosabb:

Ti is úgy látjátok, hogy egy teljesen új polgármesteri hivatalra lenne szükség a mostani szedett-vedett állapotokat megszűntetendő?

Állítólag szereztek valahonnan 50milliót, amivel az ifjúsági házat(amibe kényszerültek települni) tovább bővítenék, azaz ráhúznának egy emeletet.

Szerintem 50millió jó önrész lenne és további legalább 50-et meg lehetne pályázni és épülhetne egy olyan hivatal, ami kultúráltan fogadhatná a lakosokat, gondozott kertje lenne, szépülne tőle Tárnok.

 

Előtte el is lehetne helyezni térképet, információs táblát.

Ugyan ilyet lehetne tenni a Sóskúti út mellé a tárnoki bekötőutak kereszteződésébe és a rendelő mellé.

Ezzel esetleg a kerékpárosokat is be tudjuk csalni a községbe.

Még a pék is jól járna vele, ha nem csak átfutnának rajtunk.

 

Még annyit fűznék hozzá, hogy szívsen látnám a Tárnok táblák mellett az Üdvözöljük Tárnokon virágtartós táblákat.

Biztoíthatlak Titeket, ha ilyen kerülne Érd felől az első bekötő út határába a Tárnok tábla mellé, én gondoskodnék arról, hogy a virágok ne hervadozzanak.

Ennyivel is hozzá járulnék a szépítéshez.

Még el tudnék képtelni a bekötők mentén fasorokat is. Ez is sokat dobna a helyzeten. Sajnos vannak olyan gyík barmok, akik letördelik a kezdeményezett ültetéseket, de az megígérem, ha ilyet látok, letöröm a kezét és a .... dugom az biztos!!! (ilyenkor nagyon fel tudom magam húzni)

 

 

 

Mindannyiunknak jobb, ha gondozott, takaros kis település fogad minket, ha megfáradva hazatérünk a munkából.

Én Érdről jöttem át, de nagyon örülök, hogy így alakult. Nagyon kellemes vidékies hangulata van Tárnoknak és szeretném, ha méginkább ilyen lenne.

 

 

Üdv.:

Tiby