Mumu Creative Commons License 2005.03.06 0 0 16

Tehetetlen vagyok .Egy anyat,apjat elvesztett idegbajos gyermeket tamogattam .Veletlenul kerult kozelemnbe ,a nagymamaja  testvere aki szomszedba lakott (kozben a harmadik szellutes utan az elfekvoben van) megkert hogy segitsek mert a tanti(tehat a gyermek edesapjanak testvere) ki akarja semmizni abbol a kozosen vett hazbol amelyikbe o es  nagymamaja (tehat a tanti anya) betettek a gyermek szullei utan maradt penzt.

A nagymama imadta az unokajat,aki alig-alig tudta elvegezni az ellemi iskolat.Vele akart egy ideig a kozos hazba maradni mig kikapjak a reszuket es veszznek valahol egy szerenyebb lakast.Meg a 16 ev betoltese elott sikerult ot betenni  egy vendeglatasi szakiskolaba,a macerat a nagynenitol kordaba tartani (a gyamhatosagnal jelentkezve).

A gyermek akirol kiderult kozbe hogy drogozott mar es hiperaktiv  sot lehet hogy piromanias is (legalabb is a nem eppen targyilagos nagyneni szerint) elvegezte az iskolaba az elso felevet de utana kimaradt es megbukott.Miutan kozben nagykoru lett nincs mar az iskolanak felveteli kotelesege es igy meg az elso evet sem ismetelheti meg.Kozben a nagyneni a nagymamaja ellenkezese dacara ravette a gyermeket hogy irjon ala egy szerzodest egy meg szerenyebb osszegel valo kielegitesre.Ebbol aztan valahol Tapionemtudomhol vett a nagymama egy nagyon elhanyagolt hazat ahova mar az unoka nem akart kimenni.El a varosba egyedul ugymond baratokkal,penz nelkul es kiteve minden kisertesnek,lakas nelkul is.

Allast allitolag nem kap mert diakkoruakat nem vesznek fel es kulonben sem nezz ki ugy hogy bizalmat keltsen (gondolom ez az ok es nem az iskloaskor).

Sokszor jar hozzank de felnek az enyemek attol hogy egyszer ha nem vagyok ott leutik az otthonlevot ,vagy tipet ad valakinek jutatasert lopasra...tenyleg ugy nez ki de nem merek igazat adni mert nem szeretenem ha elmaradna a gyermek.Bejelentettem pszihologushoz es nem jott el velem  az orvosi rendeloben az idopontra...Allitolag el ment valahova mashoz es kap-kapott  nyugtatokat.

Most dillemaba vagyok ,nem akarom elzavarni,segiteni is akarnak de nagyon ugy nez ki hogy blamalnam magamat ha betegesen nemkoncentralt es kotekedo...

A sorsa szolidaritasra kesztett en is arva gyerek voltam.