SebastiaoSalgado Creative Commons License 2005.03.05 0 0 221
Szevasztok!

Végigolvastam a topikot, és egy ideje már követem a beszélgetést.
A leírtak alapján egy drainback rendszer illene talán a mostani tetőtéri lakásunkba.

A társasházi lakás paraméterei:
77nm (3.emelet)
43nm (4.emelet) Ez egy kétszines társasházi lakás, most építem be a második szintet.
Sajnos kicsit későn kaptam észbe a napenergia kapcsán, de talán még nem teljesen későn.
Az egész felett a padlástérben még egy 20nm-es, de csak 140cm magas padlás lomoknak. A felettünk lévő teljes tetőszerketet üveggyapottal viszonylag jól szigetelt.

A tető kb 40-42 fokos dőlésszögű, és mindkét oldalra néző ablakokkal D-DNy É-ÉK tájolású.
A lakásban eddig ketten lakunk, de ha minden jól megy, akkor a következő fűtésszeznban már hárman ;-)

Jelenleg 11-13 ezer forint a fűtésszámlánk havonta, és ha jól emlékszem a nyári időszak gázszámlája kb 2-3 ezer körül alakul. Ezeknek még utána nézek pontosan is.

A gondom az, hogy a jelenlegi kialakítás mellett nem nagyon tudom hova tenni a tárolót... Fürdőszoba kicsi, máshova meg nem nagyon tudom tenni, esetleg a spájzba, de oda nem nagyon szeretném.
Kombi kazános raditátoros fűtés van, de nem tudom, hogy van-e értelme egy HMV napkollektorban gondolkodni.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, természetesen csak olcsóbb megoldás jöhet szóba néhány százezer forintig.