Jamie25 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 242

az Orange6 egy cég neve,akik faápoló szereket árulnak(nagyon jók egyébként),nem testápolót!:)azt hittem hogy reklámozni akarja magát itt!

én azért választottam gerendát ,mert olcsóbb-ergo kevesebb pénzem volt,mint amennyi rönkre kellene-és belső szigeteléssel nagyon jó hőszigetelést kapok,amit rönknél csak vastagabb átmérőnél lehetne elérni.

a gerenda rétegragasztott és műszárított, kevesebb süllyedés , repedés,  deformálódás van ,mint a légnedvesen épített rönköknél...23-30cm-es rönköt meg nem lehet szerintem műszárítani,mivel ekkora átmérőnél a belső mag és a külső réteg között nagyon nagy lenne a különbség és lehet hogy több gondot okozna,mintha nedves fából épülne és később,fokozatosan száradna ki...

a fő érv az olcsóbbság mellett az volt,hogy a gerenda talán jobban illeszkedik egy olyan környezetbe ahol normál családi házak vannak és az egy új utca...de ez megítélés kérdése volt...

a 20e FT/m3-es anyagra én kíváncsi lennék!!!Még az építő minőségű anyag is drágább ennél(30-35e Ft),a műszárítottról meg ne is beszéljünk(70-100e FT)...

kérdés persze hogy ebből mennyi lenne a hasznosítható a minősége miatt,lehet hogy jó anyag és érdemes lenne vele foglalkozni...tapasztalatom az hogy az ilyen olcsó anyagok arra jók hogy felét elfarigcsáljuk,ahhoz meg még mindig drága hogy tüzelő legyen belőle!

olyan apró dolgoknál pl. mint a tetőléc is,elég normális anyagot venni!göcsörtös,a vastagsága össze-vissza változik...a cég aki nekem épít pl. gyalult fából csinálja ezt,pont azért mivel rengeteg a felesleg benne,nehéz dolgozni vele...

 

Ha csak rönköt akarsz venni,akkor a Multikomfort-nál árulnak ilyet:

16cm 13.800ft/m2

18cm 14.700ft/m2

20cm 16.400ft/m2

+Áfa mindegyikhez természetesen,falfelületre értendő árakkal,nem alapterületre!

Eztek gépi esztergálásúak nem kézi faragásúak...

 

 

Előzmény: ORANGE6 (240)