Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.28 0 0 524

Ne haragudj, de ezzel kapcsolatban jelenleg nem tudok semmit humornak venni. Annak idején - nyálas takony koromban - erre kezdtem el készülni, nagyon hosszú ideig ezt is tanultam, és az volt a hozzáállásom, hogy ez és semmi más. És hittem benne. Nem voltam egyedül, mert ilyen "elvetemült" még jó néhány volt rajtam kívül. Annyira hittem benne, hogy az sem érdekelt, hogy "háborúban úgy kell cserélni a PV technikust, mint a biztosítékot". Ehhez képest most mi van. Vitatkozunnk itt a nagy semmiről. A légvédelemben eltöltött 17 évem alatt összesen 11 helyen töltöttem el rövidebb - hosszabb időt, de már csak egy alakulat létezik az összes közül, a volt főiskolám (megjegyzem, hogy ott az elmúlt idő ellenére is emlékeznek rám.) a rengeteg laktanya közül is csak kettő van, amelyik laktanyaként funkcionál, a főiskola, bár az erősen megváltozott, meg a volt debreceni kiképző központ. Tudod, nemrégen bent voltam a volt főiskolámon - HPASP kollégável együtt - és kénytelen voltam megállapítani, hogy a kiterített Volhov komplexumból már alig ismerek meg dolgokat. Még abban is voltak fehér foltok, amiket saját kezűleg kezelgettem. Hát nem szörnyű? Igaz, hoggy 20 év telt el azóta, de akkor is.

Na jó. Bosszankodtam egy jót. Mindazonáltal azért nem tudok itt semmiféle humort értékelni, mert időnként hallom nagyjaink megnyilatkozásait a témában, és hát tudnak szörnyűségeket mondani. És ezt komolyan is gondolják.

Előzmény: petfol (522)