Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.28 0 0 521

Nem, nem és nem. Akkor nem azon volt a hangsúly, hogy szövetségestől kell venni, hanem "az orosztól nem". Hiába voltak sokkal jobb eszközei (Igla - Mistral összehasonlítás) mégis a hazaárulót vették meg, mert az nem orosz. Magyarországon 1991 óta Igla rakétát még nem indítottak el közvetlen találatos kiváló nélkül. (megjegyzem, hogy 1991. augusztus 02-án a negyediket én indítottam el, mintegy negyedórás kiképzés után. És a rekéta olyan jó volt, hogy még az én gyenge felkészültségemmel is volt közvetlen találat. A cél egy BM 13-as Katyusa lövedék volt 13 cm-es átmérővel.)

A hazaárulót meg hol madárraj, hol meg az időjárás zavarta meg. Azzal védekezett az egyik "ludas", hogy mert a Mistralnak van automatizált tűzvezető rendszere. Szerencsére akkor már olyan helyzetben voltam, hogy századosként (rendőr) le tudtam ugatni az alezredest, és elmagyaráztam neki, hogy legalább ne állítanai ennyire határozottan ekkora baromságot. Ugyanis az Iglának is van automatizált tűzvezető rendszere üteg és szakasz szinten, csak azt nem vették meg, mert orosz. Ha megnézed a korábbiak közül az SZ-300 indítást reklámozó videókat, akkor némelyik technikánál látsz orosz gyártmányú note book-ot. Az Igla szakaszparancsnok nyakában egy ugyanolyan lógott, és a szakaszát az ütegparancsnoktól kapott adatok alapján azzal tudta irányítani. A katona a cső alatt úgy kapott pontos célmegjelölést, hogy a cél még vagy 10 kilométerre volt.

Előzmény: belic (500)