jedi1 Creative Commons License 2005.02.28 0 0 21

Kicsit más téma jön most. Természetesen mindenki azt csinál amit akar, én már annak is örülök hogy többen benéztetek ide.:-)

Majd tehettek be oroszlános képeket is.:-)

Szóval a más téma. Tegnap végre megnéztem a Passio c. filmet. Azt a bizonyos Mel Gibson félét. Az öcsém már régóta ajálgatta. Én többnyire megnézem az ilyen filmeket, ami Jézus életéről szól, de az öcsém szerint elfelejtem az álszent feldolgozásokat, ha ezt nézem egyszer végig.

Hát mit mondjak. Valóban kemény dolog szembesülni azzal hogy valószínűleg sokkal véresebb és kegyetlenebb volt az a bizonyos megfeszíttetési tortúra, mint ahogy a legtöbb film bemutatja.

Igazából mégsem az erőszak bemutatása miatt akarok írni. Hanem két olyan jelenetről, ami legjobban megfogotta filmben.

Az első mindjárt az elején, ahol Jézus a félelmével küzd a Gecsemádé kertjében. Ahol megkísérti a Sátán, mondva neki hogy egyetlen ember nem veheti magára a világ összes bűnét. Nem képes ezt a terhet elviselni soha, senki. Ezen nagyon eltöprengtem, mert sajnos ez így igaz.

A másik jelenet a római helytartó vívódása, aki a feleségével beszél:

-Honnan tudod mi az igazság? Meglátod, felismered ha mondják?-kérdi a helytartó.

-Én igen-feleli az asszony.

-Hogyan?

-Ha nem látod meg, sosem mondhatják el neked.