jomar Creative Commons License 2005.02.24 0 0 29
Kedves Chupi:itt a somlói receptje:hozzávalók:9 tojás 20 dkg cukor, 20 dkg liszt, 6dkg dió, 1,5 dkg kakaó.A tojásfehérjékből a cukorral kemény habot verünk,majd hozzáadjuk a tojássárgákat is és könnyedén hozzákeverjük a lisztet is.A tésztát 3 részre osztjuk, egy részből sima piskótát sütünk, a másikhoz hozzáadjuka diót, a harmadikhoz a kakaót és ujjnyi vastag lapokat sütünk.Puncslé: 25 dkg cukor, 3,5 dl víz 1,5 dl rum,vanília /ha van rúd/, narancs és citromhéj.Mindezt felforraljuk és hidegre tesszük.Sárgakrém:0,5 l tejből 4 tojássárgájából, 4 dkg lisztből vaníliával sárgakrémet főzünk és még melegen belekeverünk 1,5 dkg hideg vízben áztatott zselatint./ én ehelyett a sárgakrémet 2 zacskó vaniliás pudingporból készítem el/Csokoládéöntet:30 dkg cukor, 3 dkg kakaópor v. 15 dkg csokoládé 2 dl víz 1 dl rum, mindezt felforraljuk és lehűtjük.Töltelék:10 dkg darált dió, 6 dkg mazsola 10 dkg sárgabaracklekvár.Elkészítés:Az egyik piskótalapot beletesszük abba a formába amiben sütöttük / én a kakaóssal kezdem/, meglocsoljuk a puncslé egyharmadával a sárgakrém felét rákenjük, megszórjuk a darált dió és a mazsola felével.Rátesszük a másik lapot és megismételjük az előzőeket.Tetejére tesszük a harmadik lapot megöntözzük a megmaradt puncslével, ezután bekenjük baracklekvárral és megszórjuk szitán átszórt kakaóporral.Betesszük legalább egy éjszakára a hűtőbe.Tálalásnál kiskanállal kiszaggatjuk, tejszínhabbal felspricceljük és meglocsoljuk a csokoládéöntettel.Jó étvágyat! Nyami-nyami....
Előzmény: chupi (24)