Klaus Matefi Creative Commons License 2005.02.24 0 0 67
http://www.kereszteny.hu/kurir/search.php?type=cikk&LID=173
Háttér - 2002-03-14
Habsburg Ottó nyilatkozata a Vatikáni Rádióban
Vatikán: Március 11-én délelőtt a Vatikáni Rádió angol nyelvű műsorában Habsburg Ottó, a Páneurópai Unió elnöke adott interjút, amelyben szólt az Európai Konventről, a földrész keresztény gyökereiről, a páneurópai piknikről, a magyar választásokról. A legrégebbi európai egyesítési mozgalom, a Páneurópai Unió elnöke emlékeztetett rá, hogy az egységes keresztény Európa gondolata Nagy Károly idejére nyúlik vissza.
Az interjúban a Páneurópai Unió elnöke beszélt arról, hogy a tavalyi, Budapesten rendezett taizéi találkozón 80 ezer fiatal vett részt, de a média nem szólt róluk. „Valóban, ez probléma. De azt hiszem, túl fogunk rajta jutni. Nem tartható sokáig ez az állapot, hiszen az emberek egyre inkább felfedezik, ha manipulálják a tömegtájékoztatást. A Páneurópai Unió nemcsak a szocializmust és a nacionalizmusokat utasítja el, hanem azt a sekélyes, ateista humanizmust is, amely sajnos egyre több európai nemzetben nyer talajt. Mint ahogy a test nem létezhet lélek nélkül, úgy Európa sem létezhet eszmeiség nélkül. És csak egy eszme létezik, amely nélkül a földrész múltja összeomlik, ez pedig a kereszténység.” Habsburg Ottó emlékeiben rendkívüli sikerként él az 1989. augusztus 19-én az osztrák-magyar határon megrendezett Páneurópai Piknik. Azt is kijelentette: „Nagyon szeretek együtt dolgozni a magyarokkal. Nemcsak azért, mert egy vagyok közülük, hanem azért is, mert a magyarok elsősorban hazafiak, nem pedig pártemberek.
Előzmény: Klaus Matefi (66)