artillery Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3344
Szia Tuzer!

Ebben az esetben én leginkább a B-21, illetve a hozzá hasonló űrméretű rakétákra gondoltam. Pontosabban ezeknek a sérülékenységére a különböző elhárító-fegyverek ellen. Megoldható lenne -e az, hogy pl. egy hagyományos csöves, tüzérségi lövedékbe pl. tankelhárító szubmuníciót, vagy egyéb "smart" cuccokat lehessen elhelyezni, legalább hármat. Persze ezt eléggé bonyolult lenne megvalósítani, meg sztem legalább 300 mm-es átmérőjű kellene, hogy legyen a hordozó-lövedék. Viszont itt még jelentősebb rakéta-póthajtásról is beszélhetnénk a csöves lövedék esetében (így már kb. el lehetne érni azt a távolságot, amit egy hagyományosan indított kiskaliberű rakétával el lehetne érni, sőt.... ). Valamint a rakéta-póthajtás miatt fellépő rosszabb szóráskép sem lenne nagy gond ebben az esetben, hiszen egy szabadjára engedett intelligens, és nagy gyorsulásra képes almuníciónak nem jelenthet gondot pár tíz, vagy száz méternyi eltérés.
Vagy nem ér ennyit az egész, és inkább lődözzünk több rakétát, hátha nem szednek le annyit? Na, mind1.

Üdv!
Előzmény: tuzer (3251)