Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.22 0 0 386

Én nagyon sok indokot hallottam arra, hogy miért is szüntették meg a Vegát. Volt itt szó anyagiakról, mert éppen esedékes lett volna az első középjavítás és az első modernizáció, amire le kellett volna szerelni és visszavinni a gyárba. Ám annak idején nagyjaink csak erősen foghíjas szállítótérrel vették meg a komplexumot, ráadásul Mezőfalván jó alaposan be is építették, tehát elég nehéz lett volnna kibányászni a helyéről. Ráadásul akkor már abbann az időszakban voltunk, hogy szinte semmire - erre sem - volt pénz. Így a Vega a 10. éves évfordulóját még megérte, de a tizenegyediket már nem. Azt is mondták, hogy az amerikainak nem tetszett, mert az intenzíven zavaró célokat is le tudta lőni. Ez csak részben lehet igaz, mert a németeknél a komplexumokat az egyesüléskor nem szedték szét azonnal, később is csak hadászati tartalékba kerültek. (akár a MIG-29-esek) Azóta persze nem tudom, mi lehet velük. Magyaráztak itt még különféle környezetvédelmi indokokat, de ez ugyanúgy nem igaz, mint a Zengő ügye. Szerintem az elsődleges ok a csóróság volt, na meg aztán a Vega sorsa híven visszatükrözi az egész hadsereg sorsát, vagyis megy minden az ebek harmincadjára.

"És mi ezt leszereltük."

Képzeld el, hogy én is sajnálom, bár igazán nem szerettem. Nem szakmai okai voltak az antipátiámnak, egyszerűen érzelmiek. Alapító tagja voltam az alakulatnak, ilyenformán valamennnyire csak hozzám tartozik.

Előzmény: Sgt. Elias (383)