Cifu Creative Commons License 2005.02.22 0 0 3324
Kamov:

Még én is megtervezném, de nincs ki legyártsa...
De akik nálam ezerszer jobban megcsinálnák, azok már rég mással foglalkoznak...
Lehetne tervezni egy modernizált moduláris felépítésű AK-t.
Annyiba kerülne mint egy Galil. Ki venné meg? Senki.


Na igen, csakhogy ez éppen azt mutatja, hogy a magyar fegyvergyártás ment tönkre részben ennek hála. Mégha minimális előnnyel is járt volna egy új, saját fegyvertípus rendszeresítése, legalább a szakembergárdát és a gyártókapacitást meg lehetett volna tartani vele... :(

Szerintem ezekből ki kellene válogatni a legpontosabbakat. Ellátni őket szereléksínekkel, felszerelni Red-Dot irányzékkal. A lengyelek cső alá szerelhető gránátvetőjét kellene felszerelni rajonként egy fegyverre.

Na ez így egyben szépen hangzana....

De még a Red-Dot ra sem látok esélyt mert az is pénzbe kerül...

...de itt a szörnyű realitás...


Éhesló:

A váltásnak akkor lenne értelme, ha az új fegyver jelentősen többet tudna és árban is versenyképes.

Ugyanazt tudom ismételni, mint amit az előbb: csak minimális változtatások (mondjuk fa tus és előágy helyett karbon v. üvegszálas műanyag, rendes szereléksínek optikai célzóberendezés és egyébb kiegészítők, mint fegyverlámpa használatához), de ezek is segítettek volna a fegyveripart megőrizni. Igen, ezek valóban nem drasztikus dolgok, és le lehet söpörni azzal, hogy felesleges és drága...
De mégis...


Allesmor Obranna:

Igazából városban 150, terepen 300 méternél nagyobb távra nem szokás gépkaráblival lődözni.
Oda bőven jó ez a primitív vepön is.


De azért valószinüleg nem hadakoznál kézzel-lábbal az ellen, hogy városi harcnál red-dot irányzék legyen a fegyvereden, terepen pedig mondjuk egy 4x-es optikai irányzék, nem igaz?