Xanaduno1 Creative Commons License 2005.02.17 0 0 27

Elég szar lehet az a helyzet szerintem, hogyha valaki arra kényszerül, hogy ellenőrnek kelljen állnia!

Ugyanakkor szerintem a mai munkanélküli helyzetben nem az a ciki ha az embernek van egy akármilyen munkája amit megpróbál valahogy elvégezni( mégha emiatt népszerűtlen is) hanem a ciki az, ha nincs munka és nincs pénz kajára!!!

 

Amúgy van 2 ellenőr ismerősöm, és tőlük meg saját tapasztalatom alapján mondhatom, hogy az utasok közt is egyre hatványozottabban sok a patkányember!

Sok megérdemli, hogy meg is büntessék!

Viszont igaz az is, hogy sok ellenőr nem válogat, és azt bünteti meg akit tud, nem pedig azt aki meg is érdemli!

 

Amúgy őket is meg lehet sajna érteni, hiszen ha nincs meg a napi előirányzott fejkvóta akkor kirúgják őket!

(tehát ebben az a szomorú, hogy ha a BKV nem lenne ilyen pesszimista az utasokat illetően akkor nem hozhatna ilyen törvényt, ami eleve jogtalan, ugyanis amíg nem bizonyosodott be hogy csal az ember addig kötelező lenne jóhiszeműen állni a dologhoz, és jegyvizsgálni, nem pedig álindokokat keresni a bérlettel s jeggyel rendelkezők megbüntetésére)!

 

Szerintem a BKV- val van a fő baj, meg az emberekkel, azaz a rendszerrel!

Ha minden ember becsületes lenne, nem lenne szükség ellenőrökre!

A BKV pedig nem ingyenes szolgáltatás! Ha a boltban elveszel egy zsömlét annak is megvan az ára, azt is ki kell fizetni!

Mondjuk az is igaz, hogy mára a BKV is irreálisan drága lett, do de a népnek a kapitalizmus kellett, a szocializmus nem volt jó!!!

Amúgy jártam az USA-ban, ott ha jegy nélkül utazol, egy 150 kilós néger rendőr szétbassza a fejedet és utána kérdez!:-)))

 

 

Valamiből pedig végtére is meg kell élni, még ha nem is népszerű tőle az ember!

Ha ennek a társadalomnak ellenőrökre van szüksége akkor megtalálja rá a vállalkozó személyeket.