tivadar Creative Commons License 2005.02.09 0 0 88

"...természetes, hogy nem fogjuk egymást soha megérteni, hiszen én alapból egészen más szemmel nézem a világot. Nem biztos, hogy az én látásmódom a jó, de az biztos, hogy soha életemben nem az érdekelt, hogy másnak mi van hanem csakis a magam zsebét figyeltem és ha nekem nem volt annyi mint a másiknak kizárólag magamban kerestem a hibát. "

Te engem félreértesz, vagy/mert félre akarsz érteni. Persze ennek sincs semmi akadálya. De:

Engem abszolut nem zavar mások vagyona. Engem a megszerzés módja zavar és ez hatalmas különbség!  A rablógyilkosnak sem a megszerzett vagyona zavar, hanem a mód ahogy megszerezte.

És egészen másképpen "ügyes" B.Gates egy 300 éves kapitalizmusban, mint egy exkomcsi, egy vértelen, ám nagyon aljas rendszerváltás során, keményen kihasználva állampárti kapcsolatrendszerét, amiből az ország 90%-a ki volt, ki van rekesztve!

Én egyetlen szóval nem panaszkodtam a SAJÁT anyagi helyzetemre.  Én is magamban keresem a hibát, ha rólam van szó. De itt egy országról, annak kettészakadásáról, és az 50 év es proletárdiktatóráról volt/van szó.

Ha már vitatkozunk, próbáljuk precizen.

tr.

Előzmény: Boszorka (78)