Mumu Creative Commons License 2005.02.09 0 0 83

Nem udvariasagbol irom de tokeletesen megertem az allaspontodat,mert tudom milyen helyrol milyen tortenelmi kornyezetbol mondod azt amit tisztesegesen mondsz.Ha akarod tudni eppen ezert kertelek vegyel resszt a vitaba (eppen ugy mint Zutymot) mert mas mentalitassal es mas idealokkal rendelkezel mint egy ressze a topicba iroknak akar en is bar mi olykor a korunk folytan egy egy megitelesbe talalkozunk.Te az orszag masik felet szinte pontosan az 50%-at kepviseled es itt latom az egyeduli helyet ahol kajabalas nelkul tudunk vitatkozni....

En sem halok meg az EU-ert pedig en most is de valojaban az osztrak belepeskor foglalkoztam a dologgal szakmailag is (torvenyek harmonizalasa) nem vagyok oda erte,de megertem az idok szavat.A globalizacio es a konfederacio idejet eli a civilizalt vilag.Ez nem egy" szeretem nem szeretem "helyzet eppen ugy mint ha bekerulsz egy aradasba mert maskep nem juthatsz afolyo vegen levo kikotobe..Itt fel kell ismerni a folyam iranyat es a helyet ahol a legjobb egyutt uszni az arral anelkul hogy belefuladnal.

Annalis inkabbb mert en tudom mennyit lehet legombolni az Eu-rol olyan fejezeteknel ahol a kozos europai  szintet  emelohetik (itak,kornyezetvedelem,kommunikacio,adatfeldolgozas).De ezzekhez a penzekhez csak egy jo otthon elkeszitett projekt szamit az EU szajaizeszerint talava es foleg elore sok evvel,ezzek a perspektivajk ativelek az itthoni acsarkodasokkal es kulfoldi ronto intrigakkal jegyzett valasztasi periodusokat...

Az izolacio,a mellveres "mindent tudunk egyedul "egy Szerbiahoz hasonlo izolalciohoz vezetett volna.Sok evig.Ugy ahogy a mohacsi vesz utan lemamardtunk Europabol ugy lett volna most is.Most nagyoin nehez idok jonnek sokkal nehezebb mint a legroszabb prognozis is josol,mert atmegy rajtunk a kegyetlen europai nivelizacio es ugy emel fel hogy megol egy sor szamunjra kedves elfoglatsagot,termelest,atalakul sok veszteseggel a parasztsag(leginkabb Lengyelo.-ban Romaniaban ,de itt is)megszunek vagy atalakulnak a kis vallalatok amelyek nem kepesek betartani az europai standardot.De mi az alternativa ?

Azzal nem ertek visszont egyet hogy csak sutogva lehet beszelni.Az nem a kinti vilag az a Te belso meg ki nem  gyogyult felszed,egy arnyek a multbol.Igenis mindent meg lehet mondani sot hazudni is hozza buntetlenul.Persze kell kozonseg hozza.Legtobbszor van is,mert olyan eszkozokhoz nyulnak olyann semantikat (jelleeszkozoket szimbolumokat) vetnek be hogy a nep nemes ressze is raharap.Dumaval lehet etetni.

Tedd meg a kedvemert hogy vegyed sorra minden allitasomat amelyre most csak nagyban es altalanosan valaszoltal es ellemezd,kritizald,mondj erveket ellene.Nagyon jo lenne mindent megbeszelni,olyat is amiben valoszinu-te irod -statuszom miatt magyaroknak nem igaz.

Ugyanazt szeretnem Zutymo-tol is aki elhalgatot.O egy uj nem a mi emlekeinkkel sulytott generacio kepviseloje,de aki eppen ezert egy sor dolgban meg csak a sajat tapasztalataval mer,neki masokban lehet igaza mint nekunk.letunk.

-:)

Előzmény: tivadar (69)