NevemTeve Creative Commons License 2005.02.04 0 0 205
Hogyan oldaható meg szépen hogyha nem int ek közül akarok switchelni?
Hanem? Ha int,short,char,long,enum típusod van, akkor switch-elhetsz, egyébként "if".

64 bites számokra lenne szükségem.(ahhoz hogy a sakktábla mely mezején áll az adott bábu) de egyenlőre csak 32 bites számról tudok,
A "long long" 64 bites, de speciel a sakktáblához elég 6 bit. Ellenőrizd: 2^6=64.

scanf után hogyan kérdezhetem le szépen hogy valóban a megfelelő tipusut (amit én kértem) pötyögték be?
Utána már nemigen... legfeljebb a visszaadott értékét lehet ellenőrizni: annyi, ahány értéket beolvasott... igényesebb működéshez a következők ajánlottak: fgets, strtok, strtol (és társai)

A legfontosabb változókat amiket használok hova szokás tenni? ( egy header fájlba vagy a main be vagy mindegy?)
Nincs külön szabály a változók fontossága szerint... legjobb minden változót abban a legszűkebb körben definiálni, ahol szükség van rá - ha csak egy függvényen belül kell, akkor ott, ha csak egy source-nak kell, akkor abban a source-ban static-ként, ha több source is használja, akkor egy modulban definiáljuk (int fontoska;) a többiben deklaráljuk (extern int fontoska) - a deklarációt praktikusan egy header-fileba tesszük.

/* valami.h */
extern int fontoska;

/* valami.c */
#include "fontoska.h"
int fontoska = 38;

/* main.c */
#include "fontoska.h"
int main(void) {
 printf ("fontoska=%dn", fontoska);
 return 0;
}
Előzmény: thuram (204)