Axióma Creative Commons License 2005.02.04 0 0 32

Nekem az anyagmozgatasra es a szallitasra eleg erdekes volt a kivitelezo hozzaallasa... ugyanis elobbi 5%, utobbi 10% atalany az anyag netto arara. Lehet, hgoy ha mindent o csinal akkor igy kb. igaz is, de szerintem eleg durva elkenes...

 

Koltsegek: en irom az elejetol fogva, de hat meg szinte sehol sem vagyunk.

Telekvasarlas: egybol az ugyvednek 1%, az illetek 3e ha vallalod a 4 evet egyebkent +10%. Nalunk meg befigyel az hgoy eladtunk egy lakast es kerdes hogy azt hogyan adozzuk mert kulon evben volt... jo lenne nem ott parkoltatni a penzt.

Aztan a kovetkezok jottek: ha foldhivatalbol ki kell kerni a tullap+helysz.r.-ot az 2x3e (afasan, kell mindegyik az engedely es a hitel beadasahoz is). Nalunk hianyzott a csatorna, az 240e hozzajarulas (36-ot majd visszakapunk). A telek alakja miatt kellett a tervezes elott foldmeres, 15e. A tervezo (csak eng.terv) 135e+afa-ert csinalta. Szinten spec. a telek miatt (tervezo eloirta) talajmech. 65e, es a szakvelemeny alapjan alapozasi terv statikustol 40e. A kemenyseprok 4400-at (afas) kertek ahhoz, hogy megszakertsek, eng. beadashoz kell. A beadas maga 10e illetekbelyeg. Most kb. itt tartunk... es sajnos szamla keves van, csak az afa-sokrol, pedig az onerot csokkentene.

 

Mas: Az vilagos, hogy kell valami puffer az epitkezes vegere. Nekem az tok jo lenne ha minimalkivitelezessel adnak egy 21M ajanlatot (akkor vedheto es leadhato a banknak), sajat penzunk ugyan mar minuszban van (telek tobb  volt mint papiron), de szuloi kolcson atmenetileg van, aztan ha munkaba allok akkor lesz kozben termelodo is. Persze vissza kell fizetni valamibol mindent...

Előzmény: Bogie (30)